KARIÉRA V ČEZ

Mapka
liberecky hradecky pardubicky ustecky karlovarsky plzensky jihocesky vysocina jihomoravsky olomoucky moravsko-slezsky zlinsky stredocesky praha

Kde jinde najdete tak silné zázemí, skvělé pracovní podmínky a kolegy, kteří vám pomohou vždy, když budete potřebovat.

Nenašli jste v našem seznamu vhodnou pozici? Pošlete nám životopis

ČEZ je nejžádanějším zaměstnavatelem

17. 6. 2011

Stali jsme se šampiónem letošního ročníku soutěže Zaměstnavatel roku.

V prestižní soutěži Zaměstnavatel roku jsme letos zvítězili hned dvakrát. Na první příčku nás vyneslo hodnocení studentů, kteří nás zvolili nejžádanějším zaměstnavatelem v kategorii The Most Desired Company. V očích absolventů a studentů atraktivita Skupiny ČEZ roste od loňska, kdy jsme poprvé získali prvenství. Přitom ještě v roce 2007 jsme byli až na desátém místě. Dotazníkové šetření, které pořádá již od roku 1994 studentská organizace AIESEC, probíhá na více než 25 vysokých školách. Studenti v průzkumu jmenují tři firmy, ve kterých by chtěli v budoucnu pracovat. Na základě toho se pak určuje nejoblíbenější společnost. Na druhém místě se v letošním ročníku umístil Google, třetí příčku obsadila Komerční banka.

„Ocenění vnímáme jako výsledek dlouhodobého úsilí a spolupráce se školami i studenty. Jejich podpoře se věnujeme intenzivně již několik let. Máme široké portfolio různých aktivit na podchycení zájmu studentů. Vyšší zájem studentů o nás je velmi potěšující“, uvedla ředitelka divize personalistika Hana Krbcová, která ocenění převzala. Skupina ČEZ spolupracuje se sítí škol, 46 středními a 13 fakultami vysokých škol, účastní se studentských veletrhů, sponzoruje různé studentské akce, naši odborníci chodí přednášet do odborných technických předmětů. ČEZ také organizuje speciální akce na elektrárnách, jako jsou Jaderné maturity a Letní univerzity. Vyučujeme pedagogy jak učit především fyziku zábavně, pořádáme různé soutěže a nabízíme stipendijní programy. Nově podporujeme studium techniky i finanční podporou matematických a fyzikálních olympiád.

Práci personalistů ČEZu na podporu studia technických škol a nábor jejich absolventů ocenili i odborníci. Projekt, jehož cílem je zvýšit atraktivitu studia technických oborů u mladých lidí i rodičů, získat zájem studentů o uplatnění v energetice a nabrat z řad absolventů technických škol potřebný počet kvalifikovaných zaměstnanců, ohodnotila odborná veřejnost jako nejlepší personální projekt roku. Volila přitom z různorodých aktivit; společnost ArcelorMittal soutěžila s projektem minigrantů v oblasti dobrovolnictví svých zaměstnanců, firma AGC Flat Grass Czech se ucházela o ocenění s projektem zapojení svých zaměstnanců do inovačního procesu, společnost Linet představila svůj projekt firemní školky. „Jsem ráda, že odborníci ocenili aktivity, díky kterým studenti hodnotí ČEZ nejžádanějším zaměstnavatelem. Je moc dobře, že zvítězil projekt, jež pomáhá nejen Skupině ČEZ, ale celému odvětví, které se s nedostatkem absolventů technických škol potýká.“, řekla Hana Krbcová.

Devátý ročník soutěže Zaměstnavatel roku 2011 vyhlásil vítěze následujících kategoriích

Zaměstnavatel roku 2011

Vítěz: AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group.

Progresivní zaměstnavatel roku 2011

Kategorie pro firmy do 500 zaměstnanců
Vítěz: CENTROPROJEKT a.s.

Cena personalistů za nejlepší personální projekt roku 2011

Vítěz: Strategický nábor – projekt společnosti ČEZ

Osobnost HR 2011

10 osobností nominovaných v kategorii Osobnost HR 2011

  • Vladimíra Michnová, L I N E T spol. s r.o.
  • Lenka Drbohlavová, VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s.
  • Bohdan Wojnar, ŠKODA AUTO a.s.
  • Hana Krbcová, ČEZ a.s.
  • Barbora Schelová, Robert Bosch, spol. s r.o.
  • Zdeněk Molčan, SCA Packaging Česká republika, s.r.o.
  • Hana Pitnerová, HELLA AUTOTECHNIK, s.r.o.
  • Josef Šindelka, Red Hat Czech s.r.o.
  • Štěpánka Jenešová, Wistron Infocomm (Czech), s.r.o.
  • Milan Kohout, WITTE Nejdek, spol. s r.o.

O absolutním vítězi v rámci ČR pro rok 2011 rozhodne odborná veřejnost na  konferenci HRManagement 5. 11.

Zaměstnavatel bez bariér 2011

Ocenění firem za podporu zdravotně postižených zaměstnanců
Vítěz: ŠKODA AUTO a.s.

The Most Desired Company 2011

Vítěz: ČEZ, a. s.

Zpět